Bel Kayması

Anasayfa Bel Kayması

Bel Kayması

Bel Kayması

Bel kayması, bizi taşıyan omurga kemik sisteminin birbiri üzerinde kayıp omuriliği sıkıştırması, oldukça sık görülen bir rahatsızlıktır. Yürürken sık sık durma isteği bacaklarda uyuşma, yanma hissi ortaya çıkan bu rahatsızlık tedavi edilmezse idrar tutamama, cinsellik kaybı, yürüyememe, belden aşağısını hissetmeme gibi sonuçlara da yol açabilir.

Hareketli Bel kaymasının en etkili tedavi yöntemlerinden biri beli titanyum vidalarla sabit hale getirip kaymasını önlemektir. İleri derece olan bel kaymaları da vidalı ameliyatlar gerekebilir.  Bel Kaymasının dereesi, kişide oluşan belirtiler, kilo, yaş, diğer sebeblere göre tedaviye yön çizilir. Önemli olan doğru zamanda doğru teşhisi koymaktır.

Rahatsızlığınız ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki butonları kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MR sonucunuzu yorumlatmak ve rahatsızlığınız ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu lütfen doldurunuz.

  Varsa MR Sonucu Dosyanızı Yükleyin

  Bel Kayması Nedenleri

  Doğuştan, ağır geçen doğumlar, düşmeler, kazalar, kemik yapının fazlaca alındığı bel fıtığı ameliyatları, ileri kemik erimesi, ileri yaş durumu, kas zayıflığı bel kaymasının nedenleridir.

  Bel Kayması Belirtileri ve Tedavi Yaklaşımları

  Yürümekte güçlük, bel fıtığının tüm belirtileri, yürürken sık sık durma isteği, bacaklarda uyuşukluk, sık giren kramplar, gece uyandırıcı bacak yanmaları bel kayması belirtileridir. Eğer bel kayması hareketliyse ameliyat, hareketsizse de fizyoterapi, manuelterapi ya da kayropraktik tedavisi ve egzersiz uygulaması yararlı olacaktır.

  YILLIK TECRÜBE
  1
  VAKA DENEYİMİ
  1 +
  BAŞARI ORANI
  1 %
  SERTİFİKA
  1

  Bel Kayması Ameliyatı

  Ameliyatta, hastanın bel omurgası çevresine kaymayı önlemek amacıyla titanyum vidalar konmaktadır. Bu vidalar ömür boyu hastada kalmaktadır.

  Tedavi Planı

  • Doktorunuzun tavsiyesi ile çektirdiğiniz; röntgen, mr, ultrason vs.. gibi tetkiklerinizin sonucunu alın.
  • Bu tetkikleri ve sonuçlarını bize ulaştırın.
  • Sizin için en uygun tedavi planını hazırlayalım.

  Yorumlar

  " class="testimonial-item no-image swiper-slide">

  "Hüseyin Oğuzhan hocama Mart ayında boyun ve sırt ağrılarımızın tedavisi için ailece gittik. Vücudumuzdaki tüm ağrılarımızın nedenine ilişkin teşhisini titizlikle gerçekleştirdi ve tedaviyi uygulamaya başladı. Tabiki tedavide bizim de yapmamız gereken boyun ve eklem hareketleti olduğunu ve bu uygulamalarla beraber kendisini tedavisinin ağrıları iyileştireceğini belirtti. Tavsiye ettiği tüm harketleti yaptık. Kendisinin muayenedeki uygulamaları ile birleştiğinde ağrılarımızın hafiflediğini gördük. Kendisine hastasına gösterdiği saygı, ilgi ve alaka ile alanındaki tecrübesi için ailece çok teşekkür ediyoruz."

  Doğuş G.

  " class="testimonial-item no-image swiper-slide">

  "Benim bel fıtığı eşiminde boyun fıtığı rahatsızlığı vardı. Oğuzhan Bey ile bir arkadaşımın sayesinde tanıştım. Tanıştığımada çok memnun kaldım. Tedaviye başladıktan çok kısa bir süre sonra ağrılarım durdu. Oğuzhan hoca ve ekibinden çok memnunuz. Her şey için teşekkürler."

  Abdullah Y.

  " class="testimonial-item no-image swiper-slide">

  "10 yıldır fibromiyalji ve boyun fıtığı ile yaşamaya çalışıyorum. Defalarca fizik tedavi, akupunktur, ilaç vs denedim. Sonra yaklaşık 3 yıl önce bir arkadaşım vasıtasıyla Oğuzhan beye gittim. Hamilelik sürecim dahil her ağrım olduğunda kurtarıcım oldu. çevremdeki herkese tavsiye ediyorum, kesinlikle çok memnunum."

  Gülriz Y.

  " class="testimonial-item no-image swiper-slide">

  "Yıllar önce bel fıtığı şikayetiyle gittiğim Oğuzhan Bey gerçekten tek seansta beni sağlığıma kavuşturdu. Önerdiğim tüm arkadaşlarım da aynı şekilde sağlıklarına kavuştular. Gönül rahatlığıyla önermeye devam ediyorum.Alanında gerçekten çok başarılı bir uzman."

  İclal Ç.